Otel/tatil ara:

* isteğe bağlı
 (€ toplam)

oteller Bulgaristan (218)

Bulgaristan'da 2024/25 kayak

Canlı web kamerası in Bulgaristan

Promosyonlar in Bulgaristan (1194)

Garanti Koşulları

MÜŞTERİ SEYAHAT KAYIT SÖZLEŞMESİ VE GARANTİ KAPSAMI

 • Moya Turizm (bundan böyle acente olarak anılacaktır) sadece; paket tur almış müşterilerine karşı servis sorumluluğu taşır. Bunun dışında kalan kişilere karşı bir hizmet sorumluluğu yoktur.
 • Acente gezilerinde; kayıt yapılırken toplam ücretin % 30'u kapara olarak alınır, bakiye ise 10 gün öncesinden ödenmelidir. Gerekçe teşvik etmek koşulu ile, tur hareket tarihinden;
 • 30-21 gün öncesine kadar yapılan iptallerde kişi başı; toplam ücretin % 50'si
 • 20-14 gün öncesine kadar yapılan iptallerde % 75’i
 • 13-7 gün öncesine kadar yapılan iptallerde % 90'ı
 • Son 6 gün içinde iptal yapılması veya habersiz olarak tura gelinmemesi ya da tur vasıtasına yetişilememesi ya da tura devam etmeme hallerinde ise, gezi ücretinin tamamı Acentede alıkonulur.
 • Katılımcı rezervasyonu iptal ettiği dönemde ödemelerinin tamamını yapmamış olsa dahi koşullar gereği edimlerinin tümünü yerine getirmekle mükelleftir.
 • Sözleşme bedeli ve ödeme şekilleri, faiz oranları ekteki formda olduğu gibi taraflarca kabul edilmiştir.
 • Bedelin zamanında ödenmemesi halinde günlük %5 gecikme faizi uygulanır.
 • Acente tur ücretleri; programlama esnasındaki TL değerine, döviz kurlarına, ulaşım araçlarının ve otellerin fiyatlarına, yakıt ve işçilik ücretlerine göre hazırlanmıştır.
 • Gezilerin başlama tarihine kadar veya geziler esnasında bunlara herhangi bir artış gelmesi ve/veya vergi oranlarının artması, yeni vergilerin ihdası hallerinde ortaya çıkan farklar bu ücretlere aynı oranda yansıtılır. Bu gibi durumlarda yolcuların iptal ve/veya tazminat hakları olamaz.
 • Gezi programında gösterilen uçak, vapur, tren yolculuklarındaki hareket saatleri, ilgili müesseselerin resmi programlarına göre ayarlanmıştır. Bu saatlerin değişmesinden ötürü Acente sorumlu tutulamaz. Uçaktaki yerler, ilgili uçak şirketlerinin seferlerindeki Turistik mevkiden ayrılmıştır. Seyahat, yürürlükte
 • bulunan yolcu ve bagaj taşıma kurallarına tabidir.
 • Carter uçuşlarında 15 gün ve daha sonraki iptallerde hiçbir mazeret kabul olmayıp uçak ücreti iadesi söz konusu değildir. Kıbrıs gezilerimizde gümrük ve pasaport formaliteleri ile ilgili olarak giriş ve çıkışlarda sayın misafirlerimizin hüviyetlerini yanlarında bulundurmaları gerekli ve yeterlidir.
 • Çıkış işlemleri ile ilgili olarak herhangi bir problem Acenteye ilzam etmeyeceğinden, doğması muhtemel mesuliyetler sayın misafirlerimize aittir. Nedenleri ne olursa olsun pasaport ve gümrük sorumlularınca Kıbrıs'a çıkışı engellenen yolcularımıza ücret iadesi yapılmaz.
 • Çocuk indirimleri, çocukların ebeveynleri ile birlikte aynı odada üçüncü veya dördüncü kişi olarak yatmaları halinde uygulanır. Acente reşit olmayan çocuklara ve ebeveynlerine karşı hiçbir sorumluluk taşımaz.
 • Acente , kendi iradesi dışında oluşan nedenlere veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak hiçbir sorumluluk taşımaksızın turlarını iptal etme veya hareket saatlerini, duraklama yerlerini, ulaşım şirketlerini, konaklama tesislerini, programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşulu ile, önceden haber
 • imkanı bulmasa bile, değiştirme veya yolcusunu başka bir acenteye devretmek hakkına sahiptir. Tek otel konaklamalı organizasyonlarda ise rezervasyon yapılan oteli ve/veya tarihi önceden haber vermek koşulu ile değiştirebilir; ancak bu durumda müşteri rezervasyonunu iptal etme hakkına sahiptir. Müşteri rezervasyonunu iptal etmek istediğinde bedelin tamamı iade edilir. Bu durumda müşterinin tanzim hakkı doğmaz. Ancak ödeme kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartı komisyonu iadede tenzil edilir.
 • Acente hizmetlerine otobüs taşımacılığının da dahil olması halinde, bagajların gidiş ve dönüşte yolcu tarafından rehberlere bizzat teslim edilmesi gereklidir. Acente’ye teslim edilen bagajlar, yolculuk süresince acente güvencesindedir.
 • Bir kayıp veya çalınma halinde beher bagaj için ödenecek miktar kişi başı ulaşım bedelinin %50’sini geçemez ve bu ödeme en fazla kişi başı bir bagaj için geçerlidir.
 • Para, ziynet eşyası v.s. gibi değerli menkuller bagajlarda bulundurulmamalıdır. Turlarda taşıyıcıların veya üçüncü kişilerin ihmal veya kastı sonucu ortaya çıkabilecek bagaj zedelenmelerinden Acente sorumlu tutulamaz.
 • Gezi programında belirtilmeyen turlar ve hizmetler ekstra ücrete tabidir. Gezilerde yolda alınacak yemekler ücrete dahil değildir ve gidiş yönünde oturulan koltuk numarası, dönüş yönünde de garanti edilemez.
 • Misafirlerimiz, otele varış saatleri ne olursa olsun, odalara yerleşmenin en erken saat 14.00'de mümkün olabileceğini, çıkış günü ise tesisten ayrılış saatine bakılmaksızın odaların en geç saat 12.00'de boşaltılması gerektiğini ve alacakları ekstra yiyecek, içecek ve program dışı hizmetlerin ücretlerinin kendilerine ait olduğunu şimdiden kabul etmiş sayılırlar.
 • Acente kendi kusuru veya sözleşmeye tamamen uymaması hallerinde tüketicinin uğradığı zararın tazmin ve aldığı parayı iade etmeyi taahhüt eder. Acente müşteri ile otel, taşıyıcı firma ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri veren üçüncü kişiler ile aracı konumdadır, bu nedenle bu kişilerden oluşabilecek sorunlarda acente asil fail gibi sorumlu olmayacak mütesavviyen borçlu tutulacaktır. Bu durumlardan acenteye ikinci aslı failden alınamayan borç için kusursuz sorumluluk çerçevesinde gidilecektir.
 • Acente ulaşım hizmetlerini; komple kiraladığı araçlarla ya da tarifeli veya tarifesiz seferler düzenleyen taşıyıcı şirketlerin araçlarında rezerve ettiği koltuklarla yürütmektedir, dolayısı ile Acente ; bir taraftan taşıyıcılar ve konaklama tesisleri ile diğer taraftan geziye iştirak edenler arasında bir aracı olup; kaynağı, nedeni ve
 • sonuçları ne olursa olsun arıza, kaza ve kayıplardan, ayrıca geziler öncesi ve esnasında kendi iradesi dışında oluşan mücbir ve olağanüstü hallerden ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek ilave masraflar ve yükümlülüklerden sorumlu tutulamaz.
 • Tura çıkmadan veya tur sırasında meydana gelebilecek herhangi bir siyasi olay, grev, afet, hava koşulları, teknik olay ve arızalar, devletler arasında çıkacak sorunlardan veya terör olayları nedeniyle acente müşterisinin güvenliği ve refahı için tur programını tamamen iptal edebilir veya tur programında uygun gördüğü değişiklikleri yapabilir.
 • Alınan paket turun ekteki formda yer almayan ayrıntılı bilgisi ve verilecek hizmetler tanıtım broşüründe yer almaktadır.
 • Vize ve pasaport işlemleri müşteriye aittir. Ancak gezinin başlamasından bir ay önce gerekli tüm evraklarını eksiksiz olarak acenteye teslim edilmesi ücreti mukabilinde vize işlemleri takip edilebilir. Bir aylık sürede veya daha sonra vize için teslim edilen pasaport ile ilgili olarak, vize işlemleri tamamen konsoloslukların inisiyatifinde olduğundan acentenin vize alınamamasından dolayı herhangi bir sorumluluğu olamaz. Ve bu sebeple herhangi bir iade veya tazminat ödemez.
 • Seyahat Sigortası hizmetinde satın alan veya seyahat sigortası paketinin içinde bulunan hizmetlerle ilgili teminatın kapsamı, bu hizmeti sunan sigorta firmasının poliçesiyle belirlenmiştir. Acente, bu teminatların içerdiği kapsamları veya uygulama şekilleriyle ilgili herhangi bir sorumluluk taşımaz.
 • Tüketicinin başladığı turda; ulaşım sırasında zarar görmüş bagajlarıyla ilgili olarak yer hizmetlerine ve/ veya ulaşım firmasına gördüğü zarara istinaden rapor tutturup karşılıklı olarak imzalatmaları gerekmektedir. Tur programında yer alan bir otel, lokantada vb üçüncü şahıslardan alınan hizmetlerde sorun yaşandığında; müşteri sorunu yaşadığı anda otel/lokanta vb. yetkilisine ve acente yetkilisine şikayetini iletmeli ve çözülmesini
 • istemelidir. Müşterinin şikayetçi olduğu unsurları hizmetin ifası esnasında yazılı olarak yetkiliye bildirmesi müşterinin özen borcudur. Bunun yapılmayarak sonuna kadar kullandığı hizmetlerden daha sonra şikayetçi olması her türlü tazmin hakkını ortadan kaldırır. Bu formun doldurulması esnasında yapılabilecek hatalardan ötürü Acente hiçbir sorumluluk kabul etmez. Dolayısıyla bu formu teslim alan kişinin özellikle tarihleri ve diğer detayları incelemesi gereklidir.
 • Sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıkların çözümlerinde, Kütahya Çizelgesi dikkate alınacak ve TÜRSAB Tahkim Kurulu Yönetmeliği geçerli olacaktır. Arka tarafta isimleri bulunan, geziye katılacak kişiler; işbu madde ile birlikte yirmi bir maddeden oluşan bu hususları; (kayıt işlemleri bir başkası tarafından yapılmış ve imzalanmış olsa dahi) okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırlar.